Vízi- és szabadidősport szakosztály

A 2019-es évben is tovább folytattuk a céltudatos szakmai munkát. Próbáltunk minél több gyereket bevonni a versenyeztetésbe, leginkább kenusaink, szereztek pontokat. A legkisebb korosztályokban is tudtak pontokat szerezni. Egy másodállású edzőt tudunk foglalkoztatni.
Kettő csoportban foglalkozunk a gyerekekkel. A létszám: 38 fő az U-9 és U-17 korosztályok közt.

Edzőink: Antal Iván (kajakos lány, kezdő lány, kezdő kenu U-10 U-16 korosztályok közötti fiúk).

Ifi válogatott kenusunk, Horváth Benedek az év jelentős részében a válogatott edzőtáboraiban készült. Az egész versenyzői csapat a jól megszokott táborban készült a bajnokságra Dömsödön.

A 2019-es évben egy ifjúsági kenusunk Horváth Benedek nemzetközi versenyeken indult. Kínában a Maraton Világbajnokságon kettő aranyérmet nyert. Megválasztoták az év ifjúsági kenusának. Kettő kölyök válogatott versenyzőnk lett. Nagy Rolannd és Poszpischil Lőrinc. Jó kapcsolatot ápolunk a dunaújvárosi, dunavecsei, paksi és a kalocsai vízi sportegyesületekkel.

Komoly pályázati összeget nyertünk csónakházunk bővítéséhez, a Bejárható Magyarország vízi túra megállóhely fejlesztése keretében. Októberben elkezdődött a beruházás. Ez a fejlesztés az egész jövőnket befolyásolja. A téli edzéseink megoldódni látszanak.

Legjobb utánpótlás eredményeink:

Poszpischil Lőrinc- Nagy Roland Maraton OB: PC-2 I. hely.
Kölyök OB: PC-2 2000 m II. hely
Horváth Benedek: Ifi OB, C-1 1000 m III. hely, C-1 200 m III. hely, C-1 500 m II hely,